Bize Ulaşın

Havuz Sok. Ümraniye/İstanbul

0(539) 467 30 07

info@2k.net.tr

Hizmet Sözleşmesi

Bu hizmet sözleşmesi 2k.net.tr internet sitesinde belirtilen hizmetleri sağlayan 2KHOSTING ile 2KHOSTING'den hizmet alacak olan tüzel ve gerçek kişiler (Müşteri veya hesap sahibi olarak anılacaktır) arasında 2k.net.tr üzerinden sunulan hizmetlerin kullanımı ve satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır. İş bu sözleşme, müşterinin hizmet alması ile imzalanmış kabul edilir ve taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler. Tüm müşteriler 7 gün 24 saat açık olan internet sitemizden tüm sözleşmeleri okuyabilir.


Hesap açılışı bize yapılan ödemenizden sonra gerekli kontroller yapılarak herhangi bir sahtekarlık tespit edilmediği takdirde hesabınız aktif edilecektir. Bize çalışır bir e-posta adresi sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Kullanım sözleşmesine aykırı bir durumda veya size ulaşmamız gerektiğinde hesap açılışında sizinle olan iletişimimizi bu e-posta vasıtası ile yapacağız. Her zaman güncel ve açık olacak bir e-posta hesabı kullanmak sizin sorumluluğunuzdadır. Değiştirilemez bilgilerin güncellenmesi için gerekli değişikliklerin yapılması adına müşteri temsilcimiz ile irtibat kurmanız gerekir. 3D Secure ile yapılmamış kredi kartı ödemeleri için müşteri temsilcileri kullanılan kredi kartına bağlı devlet tarafından kimlik tespitini sağlamak adına kimlik bilgisi talep edebilir, bu durumda kimlik taratılarak tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Eğer bu şartları yerine getirmezseniz siparişinizin hileli olduğu düşünülebilir ve iptal edilebilir.


İçerik izni 2KHOSTING tarafından sağlanan tüm hesaplar sadece yasal izinler dahilinde kullanılabilmektedir. Servislerimizden yararlanan tüm müşterilerimiz yayınlayacakları tüm içeriğin yasalara uygun ve zararsız olduğunu bu anlaşma ile kabul etmiş sayılır. Ayrıca müşteriler yayınlayacakları tüm içerikten kendileri sorumlu olup 2KHOSTING müşterilerin yayınladığı içerikten sorumlu tutulamaz. Hizmetimizi kullanırken herhangi bir telif hakkı veya marka ihlali yapmak kesinlikle yasaktır. Bu sadece video, müzik, kitap, fotoğraf veya herhangi bir başka telif eserin izinsiz kopyalanması ile sınırlı değildir. Herhangi bir ticari marka sahibinin ürünlerini izinsiz olarak yayınlanması hesabınızın derhal sona erdirilmesiyle sonuçlandırılacaktır. Herhangi bir telif hakkı ihlali olduğunda kullanıcı hesabı süratle kaldırılacak veya hesabına erişim kısıtlanacaktır. Herhangi bir hesapta ihlal tekrarında telif hakkı yasaları askıya alınacak veya hosting hesabı sonlandırılacaktır. 2KHOSTING kısıtlamalar satın alınan hizmetlerin yedek alanı olarak kullanılmasına izin verilmemektedir. (Aynı hesabın cPanel den alınan yedeklenmesi hariç) Yine hesabın dosya deposu olarak kullanılmasına izin verilmemektedir. (Hesaptan yayınlanan video ve dosyalar gibi).


Tüm hosting sunucularımızda izin verilmeyen işlemlerle ilgili örnekler şunlardır;


 • Toplistler
 • IRC Scriptler/Botlar
 • Proxy Scriptler/Anonymizerlar
 • Korsan Yazılım/Warez
 • Fotoğraf Hosting Scriptleri (Örnek: Photobucket yada Tinypic gibi)
 • AutoSurf/PTC/PTS/PPC siteleri
 • IP Scannerlar
 • Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları
 • Mail Bombers/Spam Scriptler ve Mailer Pro
 • Banner-Ad servisleri (ticari banner reklamlar)
 • File Dump/Mirror Scriptleri (Örnek: rapidshare, rapidleech)
 • Ticari Audio Streaming
 • Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı
 • Adult, Erotik, Adult Hikaye/Video gibi her türlü içeriğe sahip siteler
 • Piyango / Kumar Siteleri
 • MUD'lar/RPG'ler/PBBG'ler
 • Hacker siteleri odaklı/arşiv/programlar
 • Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri
 • Forumlar ya da web sitelerinde warez/korsan/yasadışı içerik dağıtımı
 • Banka Tahvilleri/Banka senet
 • Ticaret Programları Hileli Siteler(listelenen siteleri ile sınırlı değil)
 • Broadcast ya da Streaming Canlı Spor Etkinlikleri

Herhangi bir hesap sahibi üçüncü parti ağ ya da sisteme üçüncül kişinin izni olmadan bağlı bulunduğunda hesap askıya alınır. Ağ veya sisteme erişim için direk olarak sizin kontrolünüzde işlem için üçüncül kişiye ait yazılı belge olması gerekir. 2KHOSTING sunucularında kendi isteğine bağlı olarak üçüncül kişinin ağ veya sistemine bağlanmak istekleri için yetkili taraftan da belgeleri istenmektedir. 2KHOSTING herhangi bir hesap sahibine hizmet vermeyi reddetme hakkına sahiptir. Yayınladığınız bir materyal müstehcen, tehdit, yasadışı ya da bir şekilde kullanım sözleşmesini ihlal eden bir durumda olduğu zaman size haber verilerek ya da haber verilmeden sunucularımızdan hesabınız kaldırılabilir veya devre dışı bırakılabilir. 2KHOSTING Abuse birimimizden e-posta geldiğinde, 24 saat içerisinde gelen bildirime karşı destek bileti üzerinden cevap verme zorunluluğunuz vardır. 24 Saat içinde cevap alınamıyorsa hizmetin askıya alınması veya sonlandırılması gerekir. Sitenizin ya da hizmetlerinizin kabul edilebilirliği konusunda şüpheniz varsa info@2k.net.tr adresine e-posta göndererek bizimle irtibata geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımızı unutmayınız.

ÖDEME BİLGİLERİ

Tüm ödemeler peşin olarak yapılmaktadır. Yani hizmeti kullandıktan sonra ödeme yapılmaz, hizmeti kullanmadan önce ödeme alınmaktadır. Siparişin tamamlanıp hesabın aktif edildiği tarih yinelenen faturaların son ödeme tarihi olarak tanımlanacaktır. 2KHOSTING fatura son ödemesi 3 günü geçerse, faturalar otomatik olarak iptal olacak ve hesap kapatılacaktır. Bununla beraber hesabın iptal olmasından 7 gün içerisinde müşteri hizmeti devam ettirilmesini talep ederse, fatura manuel tekrar oluşturulur ve ödeme yapılana kadar hesap askıda bekletilir.

ÜCRET ÖDEME VE SON ÖDEME TARİHLERİ

Tüm hizmetlerde hizmeti alan müşterilerin ödemeleri, son ödeme tarihlerine kadar yapmakla mükelleftir. Ödemeler gününde yapılmalıdır, ödemelerde esneklik sağlanmamaktadır. Son ödeme tarihine kadar ödeme yapılmayan hizmetler askıya alınıp erişime kapatılır. Tekrar erişime açılması için mevcut borcun ödenmesi gerekebilir. Bu gibi durumlarda 2KHOSTING yetkilileri sizlere ek bir cezai fatura oluşturabilir. Bu cezai fatura “Reconnect“ ya da “Unsuspend“ adı verilmektedir. Banka havalesi , EFT yada PayPal ile ödeme yapan müşteriler müşteri panelinden “Ödeme Bildirimi“ yapmak zorundadırlar. Ödeme tarihlerinin geçmesi halinde 2KHOSTING yetkilileri hesapları durdurabilir ve isterlerse tamamen hesabı kaldırabilme yetkilerine sahiptirler. Yedekleme ve Veri Kaybı Hesapların yedeklenmesi günlük olarak harici backup sunucusuna yapılmaktadır. Tekrar, tekrar yapılan yedeklemeler daha önceki yedeklerin üzerine yazılır, yedekleri sadece üç gün tutabiliriz. Yedekleme otomasyon sistemi tarafından otomatik olarak yapılmakta, nezaketen sunulan bir hizmet olarak size verilmektedir. 2KHOSTING hesabınızla ilgili verilerinizden hayal edilebilecek hiçbir nedenle sorumlu değildir. Müşteriler yedeklerini kendileri saklama ve muhafaza etmekle sorumludur. Hosting ve Reseller Kaynak Kullanımı 2KHOSTING Hosting – Reseller sunucularındaki kaynak kullanımı belirli kurallara bağlanmıştır.

Bu kurallar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • 1- Sunucularda bir kullanıcı adına açılan herhangi bir işlem sistem kaynaklarının almış olduğu paket üzerinden fazlasını harcayamaz ve 90 saniyeden daha uzun çalışamaz. (Örneğin CGI scriptleri, PHP işlemleri, cron işlemleri vb.)
 • 2- Kullanıcılar adına dedike çalışacak herhangi bir servisin sunucularda çalışmasına izin verilmez. (Örneğin IRCd, radyo)
 • 3- Sunucularda herhangi bir web örümceği, indexleme yazılımı, dışarıdan içerik toplayan botların çalışmasına izin verilmez.
 • 4- IRCd ile alakalı herhangi bir yazılımın çalışmasına izin verilmez.
 • 5- Bittorrent gibi dosya paylaşımını sağlayan yazılımların gerek istemcileri, gerekse sunucuları, sunucularımızda çalıştırılamaz
 • 6- Herhangi bir P2P, dosya paylaşımı aktivitesine izin verilmez.
 • 7- Sunucularımızda oyun sunucusu yazılımlarının çalıştırılması yasaktır.
 • 8 - 15 dakikadan daha az periyotta cron çalıştırılamaz.
 • 9 - Herhangi bir MySQL sorgusu 15 saniyeden uzun çalışamaz. MySQL veri tabanlarında statik dosya barındırılamaz. (Resim dosyaları vb.)
 • 10 - HTTPS (SSL Sertifikası) protokolü 2KHOSTING izni dahilinde kullanılabilir.
 • 11 - Bir kullanıcı için maksimum 100.000 dosya limiti bulunmaktadır. Bu dosyalara sunucuya upload edilen tüm veriler, hesaba dahil tüm e-postalar, tüm kullanıcı adına açılmış geçici dosyalar, yedek dosyaları gibi sistemdeki sahibi ilgili kullanıcı olan tüm dosyalar dahildir.
 • 12 - Mevcut müşterinin almış olduğu hizmetlerin CPU, internet hattı , trafik vs. aşılması durumunda yada var olan mevcut sunucu , sunucu üzerindeki diğer hesapları zarar verip sıkıntıya sokması durumunda 2KHOSTING yetkileri hizmeti askıya alma hakkına sahiptirler.
 • 13 - Limitsiz olarak tanımlanmış trafik kotalarında, kullanım "adil kullanım" esasına göre limitlendirilmiştir. Buradaki amaç kullanıcıların trafik kotası endişesinden uzak hizmet almalarını sağlamaktır. 2KHOSTING Limitsiz trafik ile beraber kullanıcılarına kesintisiz hizmet vermeyi de amaçlamaktadır, bu nedenle trafik kotalarının limitsiz olması sunucuda bulunan diğer kullanıcıların aldıkları hizmeti etkilememek durumundadır. Trafik kullanımı neticesinde oluşacak sistem yükü, diğer kullanıcıların aldığı hizmette problemler yaşanmasını sağlarsa firmamız bu tip kullanıcılara müdahale etme hakkını saklı tutar.
 • 14 - Disk kotası limitsiz olarak tanımlanmış planlarda kullanım limiti "adil kullanım" esasına göre limitlendirilmiştir. Disk kotası kullanıcının web sayfası için kullanacağı elementler bazında kotasız tanımlanmıştır. (HTML, PHP, JavaScript, CSS, İmaj Dosyaları vb.) bunun haricinde web sayfası elementi olmayan dosyaların sunucuda barındırılması, depo edilmesi veya yedeklenmesi yasaktır. Verilen disk hakkının web sayfasının yayınlanması amacıyla kullanılması gerekmektedir.
 • 15 - Sunucularımızda verilen mail hizmeti kullanıcılarımızın temel mail trafiği ihtiyacını karşılamak amacıyla verilmiştir. Bu sunucuların web sunucusu olarak kullanılması ve bu amaca uygun optimize edilmesi nedeni ile mail sisteminin, sunucudaki web servisini aksatacak yoğunlukta çalışmaması gerekir. Sunucularımızda halka açık ücretsiz mail hizmeti veren sistemlerin yayınına izin verilmemektedir. Bununla beraber toplu 2KHOSTING mail sisteminde aşırı yüke neden olacak aktivitelerde bulunan kullanıcılara müdahale etme hakkını saklı tutar.
 • 16 - Sunucularımızdan verilen limitsiz add-on domain, hosting vs. hizmetini kullanıcılar 3. ġahıslara sağlamaları durumunda sorumlulukları ve desteği tamamen kendisine aittir.

TEKNİK DESTEK

Standart destek politikamıza telefon ile destek dahil değildir. Web sitemiz üzerinden açtığınız destek talebine istinaden bilgi amaçlı telefon desteğini kullanabilirsiniz. Destek işlemleri sitemizde bulunan destek masası yazılımı üzerinden yürütülmektedir. Bunun haricindeki kanallardan (e-Posta, halka açık siteler, anlık mesajlaşma sistemleri vb.) tarafımıza iletilen destek mesajlarından firmamız sorumlu tutulamaz. Bir hesap ile alakalı destek istemini sadece o hesabın alımını gerçekleştirmiş olan kişi yapabilir, 3. şahıslar vasıtası ile destek talebi iletilemez veya açılamaz. Açılan talepler dikkate alınmaz. Destek masasına hesap sahibi tarafından gönderilen her işlem sorgusuz yapılmaktadır. Bundan ötürü herhangi bir yol ile sistem giriş bilgilerini 3. şahısların eline geçen kullanıcıların göreceği zarardan firmamız sorumlu tutulamaz. Teknik desteğin kapsamı verilen alt yapı hizmeti ile sınırlıdır. Bu alt yapı hizmetinin kapsamı, kullanılan sunucunun donanımı, üzerinde çalışan işletim sistemi ve kontrol paneli yazılımı, buna bağlı ana servisler (Web Server, Mail Server, FTP Server vb.) ve sunucunun ağ erişimidir. Firmamızdan satın alınan hizmetin üzerine kurulacak olan yazılım, script gibi sistemlerin teknik desteği hizmet kapsamımız dışındadır. Destek, satış masasındaki 2KHOSTING çalışan ve yetkililerine olası hakaret, argo kelime, aşağılama veya gerçek olmayan suçlamalarda yetkili kişiler hizmeti durdurup iptal etme hakkına sahiptirler. Bu davranışta bulunan kişilerin hesapları tamamen kapatılır ve ücret iadesi kapsamı dışına kalmaktadır. Yedekleme Limiti Disk alanı 20GB (Gigabayt) üzerinde olan hesaplar haftalık yedeklemenin dışında kalacaktır. Bu boyutta disk alanına sahip kullanıcıların yedekleri alınmaz. Bu durumda veri kaybına karşın sorumluluk hesap sahibine aittir. Hesap sahibinin istemesi durumunda sadece veri tabanı yedekleri alınıp kendisine teslim edilebilir. 2KHOSTING bant genişliği kullanımı hesaplar için belirlenmiş olan trafik kotası her ayın başlangıç günü ve son günü arasında hesaplanmaktadır. Bu süre aralığında trafik kotası biten hesapların erişimi otomatik olarak durdurulmaktadır. Hesabın tekrar açılması için trafik kotası satın alınması veya bir üst pakete geçiş yapılması gerekir. Bu işlemi yapmayan hesap sahibinin trafik kotasının sıfırlanması için sonraki ayın başlangıç gününe kadar beklemesi gerekmektedir. Ay içerisinde kullanılmayan trafik kotaları bir sonraki aya devir edilmez. Para İade Garantisi Satın alınan hizmetler (Alan Adı, Hosting, Bayi Hosting, Sanal Sunucu,Kiralık Sunucu, Sunucu Barındırma, SSL) için geri iade sağlanmamaktadır. Alan Adı ve SSL sertifikasının iadesi mümkün olamayacağı için yine bu hizmetlerde iade söz konusu değildir. Yinelenen ödemesi aylık olan tüm ürün ve hizmetlerde para iade garantisi söz konusu olamaz. Uptime Garantisi Hizmetlerimizin sürekliliği için garanti edilen Uptime (açık kalma) süresi %99.9 olarak belirlenmiştir. Bu garanti mücbir sebeplerden, internet erişimini sağlayan ana firmalardan, sunucu arızalarından veya müşteri hatalarından kaynaklı arızalardan ve planlı bakım çalışmaları dışında kalan süre boyunca ki oranı belirtir. Taahhüt edilen bu oranın altına inilmesi durumunda o ay için ücret iadesi talebinde bulunabilirsiniz.

FİYAT DEĞİŞİMİ

Müşterilerin ödemelerini yaptıkları periyot içerisinde süresi dolmadan bir fiyat değişimi yapılmayacaktır. 2KHOSTING listelenen fiyatları değiştirme ve hizmetler de verilen kaynak miktarlarını arttırma, azaltma hakkını saklı tutmaktadır. Buna göre örneklendirecek olursak yıllık ödeme yapmış kullanıcıdan 6 ay içinde yapılan bir fiyat değişikliği olursa süresi dolana kadar ekstra bir ücret talep edilmez. Ancak süresi dolduğunda yeni ödeme yaparken yeni tarifeden ödemek durumundadır. Bu kural düşen ödemeler içinde geçerlidir. Fiyatlarda oluşan düşüş nedeni ile müşteri geri iade talep edemez. Bu kural sunucu barındırma ya da lisanslandırma hizmetlerinde geçerli değildir

İNDİRİM KUPONLARI

İndirim kuponları 2KHOSTING ilk defa hizmet alacaklar veya aktif kampanya ürünü için ayrılmıştır. Satın alınmış ürünlerde indirim kodu kullanılamaz. Veya indirim kuponlarından ötürü bir iade talep edilemez. İndirim kuponları veya indirimler sadece ilk satın almada geçerlidir. Bu kuralı istismar eden kullanıcıların hesabı tespit edildiğinde durdurulabilir hatta iptal edilebilir. Ayrıca yapılan kampanyalar diğer hesaplarla ve diğer kampanyalarla birleĢtirilemez. Bu tür taleplerde bulunmamanız gerekir.

DEĞİŞİKLİKLER

2KHOSTING sözleşme maddelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Yapılan değişiklikler aktif hesap sahibi müşterilerin sitemiz üzerindeki müşteri paneline duyuru olarak girilir.